Mała Liga Mistrzów w Gminie Mszana 04-05.10.2019r

Kolejny sportowy weekend za nami. 4 i 5 października 2019r. na boisku sportowym w Połomi rozegrano turniej piłkarski „Mała Liga Mistrzów w Gminie Mszana”.
W piątek 4 października -równolegle na 4 boiskach – 8 drużyn żaków rozegrało mecze o zwycięski puchar. Pierwsze miejsce (rocznik 2011 i młodsi) wywalczyła drużyna Winners Gołkowice pokonując w finale Fortecę Świerklany 2:1, trzecie miejsce zdobyła Rybnicka Akademia Piłkarska wygrywając z MKP Odra Wodzisław 3:2. Na 5 – KS Płomień Połomia, na 6 – Akademia Młodych Mistrzów Rapid , 7 – LKS Start Mszana, 8 – LKS Baranowice. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Bartosz Oślizło z drużyny Winners Gołkowice, najlepszym bramkarzem okazał się Kasjan Wojtas z LKS Forteca Świerklany, zaś najlepszym strzelcem turnieju Szymon Marcol z drużyny KS Płomień Połomia.

W sobotę 5 października na boisku zmierzyły się drużyny młodzików (rocznik 2007 i młodsi). Zwycięzcą okazała się być drużyna Orła Moszczenicy pokonując w finale KS Unia Turza Śląska 4:3. Na trzecim miejscu uplasowała się ekipa Winnersów z Gołkowic wygrywając z UKS Ruptawa 5:1. Miejsce piąte podobnie jak dzień wcześniej zdobył KS Płomień Połomia, na 6 – LKS Baranowice, na 7 – Spójnia Zebrzydowice, na 8 – LKS Start Mszana. Najlepszym zawodnikiem sobotniego turnieju został Brian Błędowski z Winners Gołkowice, najlepszym bramkarzem – Tymoteusz Bartnicki z Orzeł Moszczenica, najlepszym strzelcem turnieju wybrano Cezarego Witańskiego Orzeł Moszczenica.

Turniej nie należał do łatwych, każda drużyna dawała z siebie wszystko aby wygrać. Mimo kiepskiej aury humory dopisywały. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy dyplom i medal Małej Ligi Mistrzów w Gminie Mszana. 4 pierwsze drużyny otrzymały również nagrody rzeczowe. Cały turniej nie mógłby się odbyć bez funduszy pozyskanych z Fundacji JSW, za co serdecznie dziękujemy. Podziękowania kierujemy również dla rodziców, trenerów i wszystkich którzy wspierali swoje drużyny w rozgrywkach. Uśmiechy na ustach wszystkich uczestników mówią same za siebie.