KS Płomień Połomia

Adres: Centralna 44-323, 44-323 Połomia

Strona www: www.kspolomia.pl

Prezes: Leszek Woryna (tel. 501 071 639)

 

Drużyna Płomień Połomia po raz pierwszy została zgłoszona do rozgrywek piłkarskiej klasy C w 1968 roku. Założycielami byli: Józef Wolny, Eugeniusz i Hilary Salamon oraz miejscowy agronom Ireneusz Macierewicz. Tym samym jest ona najstarszym klubem piłkarskim w naszej Gminie. W swoim premierowym występie nasz zespół pokonał drużynę z Kokoszyc 2:1 na boisku w Gogołowej. W 1978 zespół awansował do klasy B. Obecne boisko w Połomi przy ulicy Centralnej, oddane zostało do użytku w 1979 roku. Jego budowę zawdzięczamy mieszkańcom Połomi.

W 1993 roku Płomień awansował do A-klasy. Tak się składa, ze w tym samym roku przypadł jubileusz 25 lat istnienia klubu. Wówczas też oddano do użytku blaszane baraki przy boisku w Połomi, które służyły jako szatnie dla zawodników i sędziów aż do 2012 roku. Wcześniej rolę szatni spełniały pomieszczenia w piwnicach starego probostwa przy cmentarzu obok ówczesnego budynku Straży Pożarnej. W tym samym 1993 roku o sile Płomienia świadczyć mógł fakt, iż awansował on do półfinału rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Rybnik i odpadł dopiero po meczu z bardzo silną Odrą Wodzisław.
Płomień Połomia od roku 2000, kiedy to zdobywając mistrzostwo A-klasy wywalczył awans, nieustannie występuje w rozgrywkach katowickiej klasy okręgowej, zwanej też V ligą.

W 2013 roku do użytku oddany został nowy budynek szatni klubowej, a jej budowa miała związek z rewitalizacją centrum miejscowości Połomia ze środków unijnych. Niemały wkład w tę inwestycję mają władze Gminy Mszana. Również tym razem oddanie nowego obiektu wiązało się z jubileuszem istnienia klubu, w roku 2013 minęła bowiem 45 rocznica.